Nowe wytyczne dotyczące wykonywania lotów w strefach MCTR i MATZ

Nowe wytyczne dotyczące wykonywania lotów w strefach MCTR i MATZ

W związku z uruchomieniem stref MCRT wokół kilku lotnisk wojskowych w FIR Warszawa, Szef Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego zaktualizował wytyczne, określające zasady wykonywana lotów w strefach MATZ i MCTR. Co do zasady nie odbiegają one od wcześniejszych wytycznych.

W przypadku wykonywania lotów w odległości powyżej 2 km od granicy lotniska i nie wyżej niż 150 m (500 ft) AGL operator jest zobowiązany podać podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, dane kontaktowe, typ i masę statku powietrznego, wysokość i czas lotu. Powyższe dane należy przekazać przy pomocy aplikacji DroneRadar lub telefonicznie. Przekazanie powyższych danych jest podstawą do uzyskania ewentualnych warunków i zgody na wykonanie lotu. Uczulamy tutaj, żeby zawsze postępować zgodnie z warunkami i wytycznymi otrzymanymi od służby ruchu (TWR).

W przypadku wykonywania lotów VLOS w o parametrach innych niż powyższe oraz lotów BVLOS, operator jest zobowiązany przesłać formularz zgłoszeniowy, dotyczący planowanego lotu, odpowiednio 7 i 14 dni wcześniej. Dalsza procedura przebiega podobnie, czyli na warunkach i za zgodą zarządzającego (TWR). Odpowiedni formularz znajduje się TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *